made by Eve/ 20 marca, 2018/ bransoletki, haft koralikowy, herringbone, technika szydełkowo-koralikowa, wisiory, wpis/ 3 comments

Haft koralikowy

Haft koralikowy daje fantastyczne możliwości tworzenia cudnej biżuterii. Tą metodą można obszywać kamienie, kabaszony. Można tworzyć piękne wisiorki, bransoletki, kolczyki i naszyjniki. 

Najbardziej lubię w tej technice, że wszystko jest dozwolone, każdy kamień, każdy kabaszon, koraliki w najróżniejszych kształtach, wielkościach i kolorach. Jest pracochłonny, wymagający i dający całą gamę możliwości. 

Poniżej jest zdjęcie turkusu oprawionego w koraliki toho 11/0 i 15/0 oraz fire polish 4mm. Całość została zawieszona na łańcuszku.

a tutaj zdjęcie wisiorka z tyłu. Każdą pracę wykonaną haftem koralikowym wykańczam skórką ekologiczną, tak by i z tyłu prezentowała się odpowiednio.

 

Przykładowe prace, które znajdują się w galerii

kamień azuryt obszyty koralikami toho 11/0i 15/0 zawieszony na rzemieniu     

czarny onyks obszyty koralikami toho 11/0i 15/0 zawieczony na naszyjniku wykonanym techniką herringbone

wisiorek z dwóch czarnych onyksów zawieszony na krótkim sznurze zrobionym metodą szydełkowo-koralikową na 5 koralików w rzędzie

wisiorek z labradorytem w otoczeniu toho 11/0i 15/0 w kolorze hematytu z dodatkiem czerwonych fire polish 4mm

bransoletka z kabaszonami luna soft w otoczeniu toho i fire polish

 

 

 

 

 

komplet: pierścionek i wisiorek z labradorytem

 

 

 

Share this Post

3 Comments

  1. Pingback: essayforme

  2. Hi i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i read this paragraph i thought i could also make comment due to this good piece of writing.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*